
Na rozmowie kwalifikacyjnej musimy czuć się swobodnie i pewnie. Strój i makijaż bardzo może nam w tym pomóc. Ludzie oceniają nas po wyglądzie i już na podstawie stroju wyrabiają sobie wstępną opinię o nas.
Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną jest dopełnieniem naszego osobistego wizerunku. Powinien się charakteryzować subtelnością. Większość zaproponowanych poniżej kosmetyków do makijażu jest dostępna w drogeriach za niewielkie pieniądze (od 5 zł). Warto więc zainwestować kilka złotych aby poczuć się pewnej.
Podkład i róż
Postaraj się używać delikatnych płynnych podkładów, które nie będą mocno kryjące i nie dadzą efektu maski, a poprawią koloryt twarzy. Na policzki nałóż delikatny róż w bardzo jasnej tonacji by lekko rozświetlić twarz.
Cienie do powiek
Do makijażu oczu użyj kredki w kolorze brązu lub szarości. Namaluj kreski wokół oka przy linii rzęs nie dochodząc do wewnętrznego kącika (3/4 oka). Taką kreskę możesz lekko rozetrzeć patyczkiem higienicznym, aby nie była za mocna. Kolor cieni wybierz w najbardziej neutralnych kolorach różu, beżu, brązu i grafitu.
Cienie nakładaj na górną powiekę, zaczynając od zewnętrznego kącika. Tam połóż najciemniejszy cień, na środek powieki - jaśniejszy i najjaśniejszy w wewnętrznym kąciku.
Chcąc powiększyć optycznie oczy pomaluj białą kredką wewnętrzną stronę dolnej powieki. Podkreśl rzęsy tuszem. Taki minimalistyczny makijaż sprawi, że będziemy wyglądać pięknie i profesjonalnie.
Jak już uporasz się z makijażem, odpowiednio uczeszesz, dobierzesz strój, w którym będziesz się czuła pewnie i wygodnie, wówczas stań przed lustrem, uśmiechnij się i z dobrym nastawieniem idź na rozmowę kwalifikacyjną.
Makijaż do pracy
Makijaż do pracy powinien być stonowany, świeży, nie rzucający się w oczy i jednocześnie podkreślający naszą urodę. Makijaż powinien być dopełnieniem naszego całego wizerunku.
Pamiętaj, żeby makijaż wykonywać w świetle, w którym będziesz przebywać po jego wykonaniu – dzienny makijaż rób przy świetle dziennym, a wieczorowy makijaż przy świetle sztucznym.
Trzeba pamiętać o tej zasadzie, ponieważ makijaż dzienny staje się niewidoczny wieczorem, a makijaż wieczorowy w dzień może wyglądać nienaturalnie.
Rano, szykując się w pośpiechu do pracy, najczęściej nie mamy czasu na makijaż, dlatego postarajmy się skupić na jego najważniejszych elementach i takich czynnościach, które nie zajmują zbyt dużo czasu.
Podkład na twarz
Wybierz podkład w kolorze takim samym jak twoja karnacja lub bardzo zbliżonym. Często niestety nie potrafimy dobierać właściwego. Jak w takim razie to zrobić? Otóż kiedy jesteś w sklepie, nałóż podkład na część twarzy, a nie - jak to robi większość Pań – na przegub ręki, gdzie kolor skóry odbiega od koloru skóry twarzy.
Problem też się pojawia przy jego aplikacji.
Podkład nakładaj na policzki w kierunku zewnętrznym, tak samo na czole i żuchwie. Aby nie było zbyt dużej różnicy między twarzą i szyją, przeciągnij trochę podkładu na szyję. Pamiętaj też, żeby go dobrze rozprowadzić przy linii włosów.
Korektor do twarzy
Cienie pod oczami tuszuj korektorem o ton jaśniejszym od podkładu, wypryski korektorem zielonym, a ewentualne przebarwienia korektorem o ciepłej barwie beżowo-żółtej.
Gdy masz problem z podkrążonymi oczami, nie nakładaj pod oczy zbyt jasnego korektora. Spowoduje on, że obszar pod oczami zszarzeje i będzie się bardzo różnił kolorem od reszty twarzy.
Jeżeli masz krostki na twarzy, nie nakładaj za dużo pudru czy korektora, ponieważ powoduje on uwydatnienie zmian skórnych. Korektor wchodzi w suchy naskórek i staje się bardziej widoczny.
Puder do twarzy
Na tak przygotowaną twarz nałóż puder transparentny. Puder transparentny najlepiej nadaje się do matowienia twarzy, do częstego stosowania w ciągu dnia. Nie zatyka porów, świetnie spełnia swoją rolę. Przyda się również do ewentualnych poprawek makijażu w ciągu dnia.
Cienie do powiek
Makijaż do pracy powinien być subtelny, dlatego zrezygnuj z eyelinera. Zastąp go kredką do oczu. Pamiętaj, aby po namalowaniu kreski rozetrzeć ją patyczkiem. Dzięki temu makijaż nie będzie zbyt intensywny. Nie poleca się robienia czarną kredką kreski przy dolnej linii rzęs. Unikajcie tego.
Cienie do powiek w makijażu do pracy powinny być stonowane, pastelowe. Proponujemy cienie w kolorze przydymionej śliwki, różne odcienie brązu, szarości i beże.
Przy robieniu makijażu oka będziesz potrzebowała kilku odcieni wybranego koloru. Zasada jest taka: najciemniejszy odcień do powiek należy kłaść w zewnętrznym kąciku oka, na środku powieki – jaśniejszy, a w wewnętrznym kąciku – najjaśniejszy. Jeżeli więc np. malujesz się w brązach, to w zewnętrznych kącikach powiek nałóż najciemniejszy brąz, przechodząc do środka powieki zmień kolor na jaśniejszy brąz, a w samym wewnętrznym kąciku oraz na łuku brwiowym zastosuj bardzo jasny cień ecru lub beż.
Na koniec podkreśl rzęsy tuszem.
Róż do policzków
Na policzki połóż delikatny róż w kolorze brzoskwini lub lekko rozświetlający. Doda to twarzy świeżości. Nakładaj go na kości policzkowe. Jeżeli nie czujesz się pewnie w nakładaniu różu, bezpiecznie jest używać odcieni bladoróżowych lub brzoskwiniowych.
Błyszczyk do ust
W makijażu do pracy usta wystarczy musnąć lekkim błyszczykiem lub szminką w kolorze ust. Można też użyć konturówki w podobnym odcieniu co stosowana potem szminka – ładnie podkreśli to usta. W takim makijażu będziesz czuła się pewnie i naturalnie, a jednocześnie podkreślisz nim swoją kobiecość.
Nie popełniaj następujących błędów wykonując makijaż: